Artykuły


Combicar naroża zderzaków

  • Czy w Waszym samochodzie są fabryczne profile chroniące lakier przed drobnymi zarysowaniami przy parkowaniu ?
  • Czy w samochodzie macie zainstalowane czujniki parkowania z tyłu i z przodu ?
  • Czy w Waszym aucie są zainstalowane kamery sferyczne pokazujące widok z każdej strony samochodu przy wykonywaniu manewrów ?
  • Czy przy trudnych manewrach zdarza się Wam prosić kogoś o pomoc, aby nie uderzyć w inny samochód, czy przeszkodę na parkingu, przeszkodę na drodze ?

Nie zawsze możecie kogoś poprosić o pomoc, nie w każdym aucie są dostępne systemy wspomagające jazdę, nie zawsze jest idealna pogoda i nie zawsze jesteście super skoncentrowani w czasie parkowania samochodu. Zdarzyć się może, że czegoś nie zauważycie. Może słupek był za niski, może w lusterku nie widać było tej przeszkody, a może najzwyczajniej w świecie ktoś oparł się o zderzak Waszego auta.

Nie mniej jednak z naszej, bądź cudzej winy na rogu naszego zderzaka powstała rysa. Nie jest łatwa do naprawy. Obecnie stosowane w samochodach lakiery wymagają poświęcenia dużej ilości czasu i wydania dużych pieniędzy aby naprawić nawet najdrobniejsze zarysowania.

Te drobne otarcia mogą przydarzyć się każdemu. Nawet najlepsi kierowcy wyścigowi w czasie wykonywania manewrów na parkingu w coś uderzą. Nie jednokrotnie widziałem takie sceny w filmach z popularnych serwisów internetowych.

Producenci samochodów to zauważyli. Coraz rzadziej w samochodach mamy dostępne profile ochronne zderzaków, czy drzwi. Sprzedawcy tłumaczą to super wyglądem, lecz nie dajmy się oszukać. Chodzi przede wszystkim o pieniądze. Skoro nie ma profilu ochronnego, to najmniejsza nawet rysa wymaga wizyty u lakiernika. Nikt nie chce przecież jeździć porysowanym samochodem.

Nie chcecie porysowanego samochodu – na szczęścicie jest proste rozwiązanie

Firma Combicar Polska w ofercie ma profile ochronne naroży zderzaków idealnie rozwiążą ten problem. Używając samochodu w mieście nie będziecie już się tak strasznie bać o lakier samochodu przy parkowanie. Dzięki blisko 40 letniemu doświadczeniu, opatentowanej technologii produkcji, p[przywiązywaniu największej uwagi do opracowywanych produktów i spełnieniu norm ISO przez naszą fabrykę w Europie wszelkie drobne zarysowania na narożach zderzaków mogą zostać wyeliminowane dzięki naszym profilom ochronnym. Jest to rozwiązanie najtańsze i jedyne o tak wysokiej skuteczności.

Ale jak założyć takie profile ?

Montaż jest banalnie prosty. Pamiętajmy aby odbywał się w temperaturze z przedziału 18 – 25 stopni Celsjusza.

1) Kupujemy wybrany wariant produktu (wybieramy kolor, szerokość, długość),

2) Myjemy samochód,

3) W razie potrzeby wykonujemy montaż „na sucho”, aby sprawdzić czy miejsce montażu nie koliduje z czujnikami parkowania

4) odtłuszczamy miejsce montażu np. alkoholem isopropynowym,

5) czyścimy powierzchnię z wszelkich smug i pozostałości np. szmatką z tetry 

6) rozpakowujemy produkt

7) naklejamy profil w wybranym miejscu zderzaka naszego samochodu

Przez okres dwóch następnych drzwi nie myjemy samochodu, nie moczymy naklejonego profilu.

Po zamontowaniu profilu mamy dodatkową ochronę i nie musimy się już tak strasznie martwić o wygląd naszych zderzaków, niezależnie od stażu i umiejętności pozostałych kierowców parkujących nasz samochód w mieście! 

Pamiętajmy, że jest to produkt naklejany na lakier. Należy go wymienić co 24 miesiące, a w wypadku zderzaków, które wcześniej były lakierowane należy regularnie sprawdzać stan lakieru w czasie używania profilu.

Jest to profil ochronny zderzaka, chroni nasz zderzak przy drobnych otarciach, lekkim kontakcie w czasie manewrów. Ma za zadnie minimalizować szkody powstałe w wyniku błędu kierowcy.